We are a leading Manufacturer of pvc bed sheet packaging bag, pvc quilt packing bag, pvc bed sheet bag, printed pvc bag, pvc bed sheet cover bag and pvc buttons bag from Surat, India.
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Capacity | Single saree |
| Material | PVC |
| Color | All |
| Closure Type | Zipper |
| Brand | Welcome Packaging |
| Design Type | Customized |
| Usage/Application | Packaging |
| Capacity (Kilogram) | 5 Kg |
| Bag Size (Inches) | 14x16x3 inche |
| Size/Dimension | Customize |
| Pattern | Plain, Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Quilt Packing |
| Color | Transparent |
| Capacity | 5 - 7 kg |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 10 - 15 mm |
| Material | PVC |
| Closure Type | Zipper |
| Brand | Welcome Packaging |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Zipper |
| Color | Transparent |
| Brand | Welcome Packaging |
| Usage/Application | Bed Sheet Packing |
| Pattern | Plain |
| Capacity | 0.5 to 5 kg |
| Thickness | 5 - 10 mm |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Zipper |
| Material | PVC |
| Capacity | 1.5 Kg to 3 Kg |
| Thickness | 10 mm - 20 mm |
| Brand | Welcome Packaging |
| Usage | Saree Packing |
| Pattern | Printed |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Zipper |
| Color | Transparent |
| Brand | Welcome Packaging |
| Material | PVC |
| Pattern | Plain |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Capacity | 5 to 20 kg |
| Thickness | 5 - 7 mm |
| Usage | For Bed Sheet |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 - 10 kg |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Transparent |
| Thickness | 10 mm - 30 mm |
| Closure Type | Button |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 1000 Piece
PVC Buttons Bag is high quality plastic which can be utilized for branding purpose. PVC bags can be used by customer for N number of times and for N numbers of purpose in households. This helps to advertise company brands till it last.
Visani Harpal (Marketing Manager)
Welcome Packaging
U-60, 61, Sagar Textile Market
Surat - 394101, Gujarat, India