Our product range includes a wide range of printed non woven zipper bag, non woven saree cover, non woven suit bags, non woven saree packing bag, non woven zipper bag and apparel non woven zipper bag.
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Saree Packing |
| Brand | Welcome Packaging |
| Capacity | 0.5 to 1 kg |
| Size | 14x16 Inches |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Non Woven & Plastic |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Color | Pink, Red, Blue, Yellow etc |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Non Woven, PVC |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Saree Packing |
| Bag Size | 14x16" |
| Capacity | 1 No of saree |
| Brand | Welcome Packaging |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Offering Non Woven Saree Cover, transparent on one side (PVC plastic) with the zipper to open and close the bag. The ideal bag to keep sarees.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Material | Non Woven & PVC etc |
| Closure Type | Zipper |
| Capacity | 1.5 Kg - 10 Kg |
| Thickness | 10 - 30 mm |
| Usage/Application | Suit Packaging |
| Pattern | Plain, Printed |
| Bag Size (Inches) | 4 x 6 Inches to 60 x 75 Inches |
| Brand | Welcome Packaging |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Capacity | 0.5 to 2 kg |
| Usage/Application | Saree Packing |
| Color | Pink, Yellow, Blue etc |
| Closure Type | Zipper |
| Brand | Welcome Packaging |
| Material | Non Woven, PVC |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Size | 4 x 6 Inches to 60 x 75 Inches |
| Capacity | 1.5 Kg - 20 Kg |
| Brand | Welcome Packaging |
| Handle Type | D Cut |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 10 mm - 30 mm |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Non Woven and PVC etc |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Apparel |
| Size | 4 x 6 Inches to 60 x 75 Inches |
| Capacity | 1.5 Kg - 20 Kg |
| Brand | Welcome Packaging |
| Thickness | 10 mm - 30 mm |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Non Woven |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Visani Harpal (Marketing Manager)
Welcome Packaging
U-60, 61, Sagar Textile Market
Surat - 394101, Gujarat, India