Our range of products include stylish saree cover bag and pvc zipper bag.
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg to 5 kg |
| Material | PVC |
| Bag Size | Customize |
| Usage/Application | Saree Packing |
| Thickness | 10 - 30 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Printing | Screen |
| Property | Transparent |
| Closure Type | Zipper |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Pattern | Screen Print |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | Welcome Packaging |
| Size | 4 x 6 Inches to 60 x 75 Inches |
| Capacity | 1.5 - 20 Kg |
| Handle Type | Loop Handle |
| Thickness | 10 - 30 mm |
| Closure Type | Zipper |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Visani Harpal (Marketing Manager)
Welcome Packaging
U-60, 61, Sagar Textile Market
Surat - 394101, Gujarat, India