Offering you a complete choice of products which include pvc lehenga bag, designer lehenga packaging bags, heavy lehenga packing bags, fancy lehenga cover bag, lehenga packing zipper bags and transparent lehenga bag.
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Closure Type | Zipper |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Lehenga Packing |
| Material | PVC |
| Ideal For | Lehnga |
| Capacity | 10 Kg |
| Brand | Welcome Packaging |
| With Zip | With Zip |
| Handle Type | Loop Handle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 44 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Closure Type | Zipper |
| Usage/Application | Lehenga Packaging |
| Capacity | 0.5 to 2 kg |
| Color | Transparent |
| Thickness | 10 - 15 mm |
| Brand | Welcome Packaging |
| Handle Type | Loop Handle |
Minimum order quantity: 500 Piece
Features:
Attractive design
Long life
Use friendly
Lightweight
Biodegradable
Fine finish
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Capacity | 10 Kg |
| Brand | Welcome Packaging |
| Closure Type | Zipper |
| Handle Type | Loop Handle |
| Thickness | 12 mm |
| Bag Size | 12 X 15 X 5 Inches |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Lehenga Packing |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Lehenga Packaging |
| Color | Maroon, Golden etc |
| Size/Dimension | 15x23x5 Inches |
| Brand | Welcome Packaging |
| Thickness | 10 - 20 mm |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 200 Piece
We are a prominent manufacturer of superior quality Fancy Lehenga Cover Bag which is fabricated using best grade raw material which is sourced from the most trustworthy supplier of the market. Our offered array is available in varied sizes and specifications as per the choices and preference of our esteemed customers.
Features:
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 8 - 10 kg |
| Color | Transparent, Blue etc |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Lehenga Packing |
| Pattern | Plain |
| Brand | Welcome Packaging |
| Closure Type | Zipper |
| Handle Type | Loop Handle |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent, Golden |
| Material | PVC |
| Usage | Lehenga Packing |
| Pattern | Plain |
| Brand | Welcome Packaging |
| Handle Type | Loop Handle |
| Closure Type | Zipper |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Lehenga Packing |
| Color | Transparent, Yellow etc |
| Brand | Welcome Packaging |
| Handle Type | Loop Handle |
| Pattern | Plain |
| Capacity (Kilogram) | 5 Kg |
| Closure Type | Zipper, Hook & Loop |
| Material | PVC |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
Minimum order quantity: 500 Piece
Visani Harpal (Marketing Manager)
Welcome Packaging
U-60, 61, Sagar Textile Market
Surat - 394101, Gujarat, India