Manufacturer of a wide range of products which include soft pvc transparent pouch, garment pvc button pouch and pvc t-shirt pouches.
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Size | 10 g to 500 g |
| Material | Soft PVC |
| Brand | Welcome Packaging |
| Shape | Rectangle |
| Is It Transparent | Transparent |
| Closure Type | Slide Zip |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Garment Packing |
| Capacity | 0.5 to 2 kg |
| Pattern | Plain |
| Material | PVC |
| Brand | Welcome Packaging |
| Closure Type | Button Seal |
| Is It Transparent | Transparent |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | T Shirt Packaging |
| Capacity | 200 g to 5 kg |
| Pattern | Plain, Printed |
| Brand | Welcome Packaging |
| Closure Type | Button Seal |
| Thickness | 10 - 20 mm |
Minimum order quantity: 500 Piece
Visani Harpal (Marketing Manager)
Welcome Packaging
U-60, 61, Sagar Textile Market
Surat - 394101, Gujarat, India