Manufacturer of a wide range of products which include pillow packing bags, pvc pillow bag, pvc pillow cover bag, quilted pillow packing bag and pillow carry bag.
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Loop Handle |
| Closure Type | Zipper |
| Usage/Application | Pillow Packaging |
| Surface Finish | Matte |
| Capacity | 2 Kg |
| Material | PE, PVC, PP, Non Woven |
| Color | Red,Blue,Green,Brown,White etc |
| Brand | Welcome Packaging |
| Size | 15 x 23 x 3 Inches (LxHxD) and any other size can be customized |
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Handle Type | Loop Handle |
| Material | PVC |
| Closure Type | Zipper |
| Brand | Welcome Packaging |
| Capacity (Kilogram) | 0.5 to 2 kg |
| Usage/Application | Pillow Packaging |
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 0.5 to 2 kg |
| Closure Type | Zipper |
| Material | PVC |
| Thickness | 12 mm |
| Usage | Pillow Packing |
| Brand | Welcome Packaging |
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Capacity | 2 Kg |
| Color | White,Brown etc |
| Pattern | Plain |
| Size/Dimension | 1-3 Kg |
| Handle Type | Loop Handle |
| Usage/Application | Pillow Packaging |
| With Zip | Yes |
| Surface Finish | Matte |
| Printing Technique | Screen, Offset, Flexographic |
| Brand | Welcome Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Closure Type | Zipper |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Pillow Packaging |
| Capacity | 1-2 kg |
| Closure Type | Zipper |
| Brand | Welcome Packaging |
| Pattern | Plain |
| Handle Type | Loop Handle |
| Material | PVC |
Visani Harpal (Marketing Manager)
Welcome Packaging
U-60, 61, Sagar Textile Market
Surat - 394101, Gujarat, India